Pro občany a uživatele

Vlastníci mobilu s Androidem

Pokud vlastníte mobilní telefon s operačním systémem Android, máte výraznou výhodu, protože Vám stačí pouze z Google Play linku zde, nainstalovat mobilní aplikaci Nevolejte.cz, spustit ji a aktualizovat v ní černou listinu telefonních čísel. Od této chvíle jste aktivně chráněni proti všem nevyžádaným hovorům z čísel na černé listině a také Vaše telefonní číslo je automaticky zapsáno do Registru Nevolejte.cz, který informuje call centra o číslech, na které nemají volat. Více se o mobilní aplikaci Nevolejte.cz můžete dozvědet na tomto linku.

Všichni ostatní telefonní účastníci

V případě, že nevlastníte mobilní telefon s operačním systémem Android, není nic ztraceno, Nevolejte.cz nabízí ochranu i Vám.

Nejdřívě je nutné provést zápis do Registru Nevolejte.cz, který je veřejným telefonním seznamem čísel, které si nepřejí být kontaktování za účelem marketingu (dle Zákona č. 127/2005 Sb. o elektronických komunikacích, §96 Odst. 1). Tento zápis je možné realizovat přes webový formulář zde.

Pokud jste zápis do Registru Nevolejte.cz již provedli a přesto Vám nějaký prodejce zavolá, nahlašte ho stížností na tomto linku. Kromě registrace stížnosti systém přidá telefonní číslo prodejce na komunitně budovanou černou listinu telefonních čísel.

V případě opakovaných stížností na prodejce, kteří nerespektují Registr Nevolejte.cz, uskutečníme právní kroky proti danému prodejci v souladu s legislativou České republiky.